Naturalny Olej to skarbnica olejów tłoczonych na zimno. 
Produkcja oleju najwyższej jakości, w którym zachowane są wszystkie dobrodziejstwa natury drzemiące w nasionach roślin i ziół wymaga zastosowania najwyższej jakości urządzeń pozwalających na tłoczenie w możliwie niskich temperaturach.





„Naturalny Olej z pestek Dyni”



Olej z pestek dyni ma wiele właściwości zdrowotnych, dzięki czemu znalazł zastosowanie w medycynie niekonwencjonalnej. Olej z pestek dyni jest polecany przede wszystkim na pasożyty, a także na schorzenia prostaty i układu moczowego. Z kolei w kosmetyce stosowany jest w celu wzmocnienia włosów i nawilżenia skóry. W kuchni olej z pestek dyni można dodać do lodów waniliowych czy sernika.
Właściwości zdrowotne: Olej z pestek dyni dzięki swoim właściwościom zdrowotnym już dawno znalazł zastosowanie w medycynie ludowej, m.in. jako środek na pasożyty przewodu pokarmowego, na prostatę i stany zapalne dróg moczowych, infekcje górnych dróg oddechowych, a także alergie. Olej z pestek dyni zawiera także witaminy A, E i D oraz te z grupy B. Można w nim znaleźć również selen, potas i cynk oraz inne substancje.


„Naturalny Olej Konopny”



Olej tłoczony z nasion konopi siewnej. Ma on ciemne zabarwienie (zielono-brązowe)i charakterystyczny delikatnie orzechowo-korzenny smak. Olej ten zawiera idealne proporcje kwasów NNKT tj. stosunek kwasów omega-3 do omega-6 czyli 3:1. Olej konopny zawiera także witaminy z grupy B oraz witaminę A,C,E i K jest on też bogaty w minerały, aminokwasy, przeciwutleniacze i fitosterole.
Właściwości zdrowotne: Olej konopny wspomaga pracę serca i obniża ciśnienie  przez co wspomaga prawidłową pracę układu krążenia i naczyń krwionośnych. Zawarta w nim witamina K ma właściwości przeciwkrwotoczne, odpowiada za krzepliwość krwi. Olej konopny polecany jest alergikom, gdyż przynosi ulgę w stanach swędzenia.

Naturalny  Olej Lniany tzw. Olej Budwigowy


Olej lniany to jeden z najpopularniejszych i najbardziej znaczących olejów roślinnych. Najważniejszą zaletę oleju lnianego tłoczonego z siemienia lnianego stanowi zawartość ok. 45% tłuszczu, w skład którego wchodzą niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT): kwas linolenowy (omega-3) oraz kwas linolowy (omega-6), ponadto zawiera glicerydy kwasów nasyconych oraz fitosterole i witaminę E.
Właściwości zdrowotne: Nienasycone kwasy tłuszczowe pomagają w usuwaniu z organizmu nadmiar złego cholesterolu i zmniejszają ryzyko nadciśnienia. Olej lniany ma pozytywny wpływ na perystaltykę jelit oraz jest ponadto pomaga w utrzymaniu równowagi hormonalnej w organizmie. Zawarta w oleju lnianym witamina E – witamina młodości – chroni skórę przed przedwczesnym starzeniem. 

„Naturalny Olej Kokosowy”

Zimnotłoczony olej kokosowy, zwany także masłem kokosowym ze względu na swój żółtawy kolor i kremową konsystencję jest jedynym tłuszczem spożywczym, który nie powoduje przyrostu tkanki tłuszczowej, lecz jest wykorzystywany przez organizm do produkcji energii i spalania kalorii – tak więc działa odchudzająco, szczególnie na otyłość brzuszną. Olej ten ze względu na niską zawartość utleniających się kwasów tłuszczowych może być stosowany do smażenia w wysokich temperaturach. Olej kokosowy jest źródłem nasyconych kwasów tłuszczowych (ok.80-90%) a najważniejsze z nich to te z grupy trójglycerydów średniokomórkowych (MCT), kwas laurynowy i kwas kaprlowy – choć tłuszcze nasycone są postrzegane jako szkodliwe – spożywane w odpowiednich ilościach mogą przynieść same korzyści. Olej kokosowy zawiera także niewielkie ilości kwasów nienasyconych i jest źródłem witaminy B6, B2, C i E oraz kwasu foliowego, potasu, wapnia, magnezu, fosforu, żelaza, sodu i cynku.
Właściwości zdrowotne: Olej kokosowy ma silne właściwości bakteriobójcze i wirusobójcze. Olej kokosowy dzięki swoim właściwościom wzmacnia odporność organizmu. Stosowany naskórnie olej kokosowy zwalcza egzemy, stany zapalne oraz infekcje, a także pomaga w regeneracji mikrourazów, znacząco zmniejsza świąd i ból. Zawartość naturalnych antyoksydantów powoduje zwalczanie wolnych rodników, a tym samym spowalnia proces starzenia się skóry, poprzez jej uelastycznienie i ujędrnienie. Olej ten stosowany jest także przy chorobie Crohna i cukrzycy typu II.

Siemię lniane 
Siemię lniane wykorzystuje się w lecznictwie już od wieków. Siemię lniane działa powlekająco, zmiękczająco i osłaniająco na śluzówkę jelit. Jakie jest działanie siemienia lnianego? Po namoczeniu nasion wodą, rozdrobnione nasiona lnu można stosować jako łagodny środek przeczyszczający, który jest polecany zwłaszcza osobom starszym. Właściwości zdrowotne: Siemię lniane używane jest w zapaleniu oskrzeli, chorobie wrzodowej, kaszlu, chorobach skórnych, leczeniu oparzeń i odmrożeń.


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Powrót do dzieciństwa - Sweetmania

VICTORIA CYMES

NovaClear Urban Sunblock